Charakterystyka grzybów leczniczych Coprinus

grzyb coprinus comatus
grzyby terapeutyczne coprinus
Czernidłak kołpakowaty, posiada trzon o wysokości o 10 cm do 20 cm 9 z czego sam kapelusz zajmuje 5-10cm). Miąższ posiada biały, w kapeluszu cienki i kruchy, w trzonie miękki, włóknisty. Smak nieznaczny, zapach przyjemny, ale niewyraźny. Posiada specyficzne blaszki na kapeluszu, które są w młodym owocniku białe, później różowe, a na koniec czarne, gęste i cienkie. Przy poszukiwaniu Coprinusa, należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na te blaszki, ponieważ w przyrodzie występuje Czernidłak pospolity, którego nie należy spożywać. Czernidłak pospolity, różni się o kołpakowatego tym, że jego kapelusz jest zupełnie gładki (nie posiada blaszek) o szarym kolorze. Pospolitego, nie wolno mieszać z alkoholem, ponieważ może skończyć się to poważnym zatruciem.

Substancje zawarte w grzybach medycznych Coprinus

Grzyby terapeutyczne Coprinus

Coprinus, składa się z dużej ilości potasu, miedzi, cynku, magnezu, żelaza i niacyny. Posiada niewiele sodu, ale za to stwierdzono w jego białku, obecność dwudziestu aminokwasów, a w tym aż 8 niezbędnych (takich, których organizm ludzki sam nie jest w stanie wytworzyć).

Ekstrakt z grzybów Coprinus. Chcę przejść do sklepu teraz!

ekstrakt z grzybów coprinus
Zaufaj renomowanej niemieckiej marce Hanoju. Wybierz ekstrakt z grzyba Coprinus wyróżniający się wysokim stężeniem substancji witalnych.

Grzyby Coprinus – profilaktyka i leczenie

Już w 1934 roku, udowodniono naukowo, że Coprinus posiada właściwości, które skutecznie obniżają cukier we krwi. W związku z tym, wysuszony proszek z tego grzyba, stosuje się zwykle w walce z cukrzycą. Kontroluje on poziom cukru we krwi, działa przeciwzapalnie i ma możliwość powstrzymania następstw chorób wieńcowych na tle cukrzycowym. Już po półtorej godziny od podania porcji sproszkowanego grzyba, poziom cukru spada o 41%. Badania wykazały, że działanie Coprinus na cukrzycę, nie różni się niczym od działania leków przeciw cukrzycy. Z tym jednak wyjątkiem, że grzyb ten działa nie tylko na złagodzenie objawów cukrzycy, ale i na przyczynę choroby, czego to nie robi zwykły lek.

Oprócz skutecznemu działaniu przeciw cukrzycy, Coprinus posiada także inne właściwości, które korzystnie zapobiegają:

  • ślepocie,
  • niewydolności nerek,
  • amputacji nogi,
  • zawałowi serca,
  • udarowi mózgu,
  • dolegliwością trawiennym,
  • powstawaniu mięśniaków,
  • nowotworom,
  • leczą hemoroidy,
  • zmniejszają objawy cukrzycy takie jak bezsenność, uczucie suchości w ustach, bóle głowy i kończyn.