Grzyb Chaga

W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie dla ludzi mają różnego rodzaju lekarstwa, które na pierwszy rzut oka nie są tak powszechne, jak te konwencjonalne. Do takich właśnie lekarstw zaliczamy na przykład grzyby reishi.

Grzyby reishi to nic innego jak lekarstwa na większość dolegliwości. Wywodzą się one z Kraju Kwitnącej Wiśni, szerzej znanego jako Japonia. Bardzo wiele zalet tych właśnie grzybów witalnych potwierdzają badania naukowe – nie jest to więc mówienie o niczym konkretnym, a o środkach które faktycznie są w stanie nam pomóc.

Grzyb Chaga

Jest to pierwszy na tej liście grzyb leczniczy z rodziny grzybów reishi. Jego właściwościami jest wiele czynności związanych z naszym zdrowiem; chociażby wspiera on pracę systemu immunologicznego. Oprócz tego, wartą wymienienia zaletą tego właśnie grzyba będą jego bardzo skuteczne właściwości łagodzące. Ponadto Chaga znana jest ze skutecznego zwalczania błony śluzowej żołądka, wrzodów oraz jest w stanie efektywnie unormalizować ciśnienie krwi a także poziom cholesterolu. Działanie lecznicze Chagi jest niepodważalne – jest on zatem jednym z liderów jeśli mówimy o popularności grzybów witalnych.
Warto również wspomnieć, że grzyb brzozowy zdecydowanie zmniejsza skutki długotrwałej chemioterapii, której doświadczamy w przykrym przypadku życia, jakim jest chociażby nowotwór. Warto dowiedzieć się również, skąd tak właściwie bierze się guz brzozy. Mianowicie, roślina ta w spokoju wyrasta na pniach brzozy, zazwyczaj w tych chłodniejszych częściach półkuli północnej. Wielu znawców lekarstw zgodnie twierdzi, że może to być na ten moment jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z nowotworem.

Nazwy Grzyba

Grzyb Chagi kryje się pod wieloma różnymi nazwami, niech więc nie zmyli nas fakt, że spotykamy się z tak wieloma określeniami. Grzyb brzozowy, guz brzozy, inonotus obliquus – wszystkie te nazwy są prawidłowe i powszechnie stosowane. Koszt takiego specyfiku nie powinna oczywiście grać głównej roli, jednak grzechem byłoby nie wspomnieć, że jest to produkt wart takich pieniędzy, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, iż jego koszt nie jest proporcjonalny do jego często ratujących życie wartości witalnych.

Jak stosować?

Stosowanie tego grzyba leczniczego jest bardzo proste. Rozpocząć powinniśmy oczywiście od sprawdzenia, czy na pewno trafiliśmy na dobry okaz i ze sprawdzonego źródła. Ponadto należałoby się również upewnić, że na pewno słusznie stosujemy go w celach leczniczych. Stosowanie grzyba kiedy nie jest to wskazane nie powinno być dla nas szkodliwe, ale na pewno jest bezsensowne i niepotrzebne, a nadmiar pozytywnych witamin w organizmie człowieka nie zawsze działa na naszą korzyść, powinniśmy pilnować aby ich ilość była jak najbardziej optymalna i wyśrodkowywana stosownie do uniwersalnego zapotrzebowania organizmu ludzkiego.

Po pierwsze, herbata z Chagi. Jej przygotowanie należy rozpoczynać zawsze od posiekania grzyba, potem powinniśmy nabrać go na łyżkę. Kolejnym etapem będzie zalanie wrzącej wody do naszej wcześniej przygotowanej szklanki. Wszystko później należy w szklance dokładnie wymieszać, a samą herbatę odstawić na trzydzieści minut. Dopiero po takim czasie będzie ona gotowa do spożycia.

Po drugie, infuzja. Jest to więc główny powód stosowania Chagi, powód leczniczy, witalny. Sposób przygotowania prezentuje się następująco;
Na początek, powinniśmy dokładnie wysuszyć grzyby, gdy będą one już wystarczająco suche, musimy przykryć je zimną już, przegotowaną wodą i odstawić je w takim położeniu w jakieś ustronne miejsce na cztery godziny. Ważne jest, aby w tym czasie grzyby miały spokój, nie powinniśmy im przeszkadzać. Kolejnym etapem będzie przepuszczenie zmiękczonego grzyba przez maszynkę do mięsa, bądź też funt znajdujący się na tarce. Kolejny krok to wlanie pokryszonych grzybów do wody, której temperatura powinna oscylować w granicach 50 stopni Celsjusza. Tak zalane grzyby znowu powinniśmy odstawić w spokoju i przeczekać odpowiednią ilość czasu, aby wszystkie czynniki zdrowotne nabrały odpowiednich efektów. Tym określonych i sprecyzowanym czasem są zazwyczaj dwie doby. Kolejnym krokiem jest drenaż – etap w którym jesteśmy zobligowani do odsączenia pozostałej w grzybach części wody i całkowitego ich wysuszenia. Ważna informacja podana jest zawsze na końcu, a więc teraz. Okres, w którym infuzja jest ważna i nie jest przeterminowana to cztery doby. Tą jedną linijkę powinieneś zapamiętać i wziąć ją sobie do serca. Jedynie przez cztery doby grzyby przygotowywane wcześniej będą zdatne do spożycia tudzież użytku. Na koniec warto dodać, że grzyby powinniśmy wypijać dokładnie trzy razy dziennie (nie mniej, nie więcej), najlepiej na okres trzydziestu minut przed posiłkiem – wtedy też efekt leczniczy będzie najbardziej widoczny i skuteczny. Ilość, jaką powinniśmy skonsumować to od połowy, do pełnej szklanki. Zależne jest to od stopnia postępowania naszej choroby w organiźmie bądź też od jego przystosowania – często takie zabiegi konsultowane są wcześniej z lekarzem.

Po trzecie, kolejnym zastosowaniem zdrowotnym grzyba jest zastrzyk. Zastrzyki korzystające z grzybów inonotus obliquus są skuteczne w walce przeciwko wrzodom żołądka bądź też dwunastnicy, ale także w walce z nowotworami złośliwymi czy też polipami powoli tworzącymi się w okolicach błony śluzowej żołądka bądź też jelit.

Podsumowanie

Podsumowując, stosowanie bądź nabycie takich grzybów jest bardzo proste, jednak musimy korzystać z nich wykorzystując nasz zdrowy rozsądek. Nadmiar czegokolwiek zazwyczaj może być szkodliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *