Coriolus. Wrośniak różnobarwny – kiedy warto stosować?

Naturalne kuracje są obecnie coraz chętniej stosowane. Wiele osób powoli uczy się, jak rozpoznawać lecznicze zioła, jednak zapomina się przy tym o leczniczym zastosowaniu grzybów. Tymczasem licznie spotykany w Polsce gatunek jakim jest wrośniak różnobarwny, czyli Coriolus versicolor wykazuje niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie.

Wrośniak różnobarwny  – Co warto o nim wiedzieć?

Wrośniak różnobarwny to grzyb, który jest niezwykle łatwy do znalezienia w Polsce. Rośnie on bowiem nie tylko w lesie, ale również wszędzie tam, gdzie można znaleźć na przykład pniaki po ściętych drzewach.
Tak samo jak wiele leczniczych grzybów wrośniak różnobarwny zawiera polisacharydy. Te substancje mają niezwykle pozytywny wpływ na działanie ludzkiego organizmu. Mogą wspomóc odporność, a także terapie niektórych chorób nowotworowych. To ostatnie działanie testowane jest w takich krajach jak na przykład Japonia. Niektórzy twierdzą również, że specyficzne właściwości tego grzyba można również użyć w celu leczenia boreliozy. Polecany jest także w stanach napięcia nerwowego, szczególnie jeśli objawem są problemy z zasypianiem. Ponadto wrośniakiem powinny zainteresować się te osoby, które mają problemy z nawracającą kandydozą. Choć stosowanie herbatki na bazie Coriolus nie może być w takim przypadku jedynym sposobem leczenia, to jednak warto jest spróbować tego sposobu.

 

Ze względu na to, że nie wszystkie osoby potrafią prawidłowo rozpoznawać grzyby, lepiej jest zdecydować się na gotowe preparaty na bazie wrośniaka różnobarwnego. Terapię w przypadku choroby należy przeprowadzać za wiedzą lekarza prowadzącego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *