Dieta idealna dla Ciebie z sirtfood

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce i zdrowym organizmie, dlatego chętnie sięgamy po kolejne diety. Propozycją godną uwagi jest z pewnością dieta sirtuinowa, która dostarcza do organizmu sirtuinę i wiele cennych substancji. Dzięki temu efekty są zadowalające, zwłaszcza gdy połączy się je z odpowiednim ograniczeniem kaloryczności spożywanych posiłków.

  1. Na czym polega dieta Adele?
  2. Dieta sirtfood – najważniejsze są składniki
  3. Dlaczego warto rozpocząć dietę?

Na czym polega dieta Adele?

Sirtuiny to białka, które w ludzkim organizmie odpowiedzialne są za hamowanie procesów starzenia i przede wszystkim, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta sirtfood sprawia, że wspomniane białko zostaje pobudzone do intensywnego działania. Dodatkowo dieta ta wprowadza do spożywanych posiłków wiele polifenoli oraz produktów roślinnych, które niezwykle pozytywnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dieta ta składa się z trzech etapów, z czego pierwsze dwa są bardzo krótkie. Ich celem jest pobudzenie organizmu do działania, ponieważ sirtuina musi zostać aktywowana. Pierwszy etap jest krótki i bardzo restrykcyjny, natomiast drugi można określić jako przejściowy. Trzeci etap to już styl życia, gdyż opiera się na prawidłowej diecie wzbogaconej o posiłki wspomagające wytwarzanie białka – sirtuiny. Zatem, jakie składniki warto włączyć w diecie?

Dieta sirtfood – najważniejsze są składniki

Dieta Adele opiera się na naturalnych i pełnowartościowych produktach, które zawierają w swoim składzie sporo cennych składników. Wśród nich należy wymienić między innymi czosnek, który zawiera selen, argininę i flawonoidy. Jednocześnie to produkt, który doskonale stymuluje układ odpornościowy. Miód zawiera substancje przeciwrodnikowe, a cytryna bioflawonoidy oraz wysoką dawkę witaminy C. Natomiast jagody to źródło karotenoidów, jak i dużej dawki witaminy C.

Podsumowując do najważniejszych składników tej diety należy zaliczyć produkty roślinne, obejmujące wiele warzyw i owoców. Produkty te bogate są w wiele ważnych dla organizmu witamin, aminokwasów i innych substancji, które doskonale pobudzą organizm w trakcie wprowadzanych zmian żywieniowych. Początki diety bywają trudne, dlatego na początku warto zaufać profesjonaliście. Zaproponuje on sprawdzone przepisy i połączenia produktów, które zmaksymalizują efekty. Jednocześnie to cenne wsparcie merytoryczne, jak i mentalne – niezwykle ważne w walce o piękne i zdrowe ciało.

Dlaczego warto rozpocząć dietę?

Dieta sirtuinowa to doskonała propozycja, ponieważ jest bodźcem do zdrowego odżywania. Rozpoczęcie tej drogi, to nie tylko walka o piękną i zgrabną sylwetkę. Stosując zdrowe odżywianie można zyskać znacznie więcej! Pośród zalet zdrowego odżywania należy wymienić usprawnienie pracy mózgu, a także układu trawiennego. Prawidłowo dobrana dieta dostarcza cenne składniki, dzięki czemu poprawia się koncentracja, a stresujące sytuacje łatwiej jest znieść. Błonnik zawarty w produktach roślinnych przywraca dawny komfort, gdyż znikają zaparcia, gazy czy nieregularne wypróżnianie.

Wiadomym jest także, że dobre odżywianie pozytywnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. To wymierny skutek związany z wieloma zmianami, jakie wprowadza dieta w życiu każdej osoby. Jednym z ważniejszych z nich jest z pewnością poprawa jakości życia oraz jego wydłużenie. Wartościowa dieta dostarcza do organizmu potrzebne składniki, dzięki czemu w przyszłości można uniknąć wielu poważnych chorób. Skracających właśnie długość życia, jak i obniżających jego komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *