Domowe i sprawdzone sposoby na infekcje gardła

Domowe i sprawdzone sposoby na infekcje gardła

Ból gardła zwykle nie jest oznaką poważnej choroby, ale świadomość tego nie ułatwia jego znoszenia. Najlepszym sposobem na pozbycie się uczucia drapania, swędzenia lub suchości w gardle jest picie ciągłego strumienia płynów. Woda jest najważniejsza, ale kojące mikstury, takie jak herbata cayenne z miodem, bulion czosnkowy i herbata rumiankowa, mają dobroczynne składniki, które łagodzą ból i pomagają szybciej ustąpić tej dolegliwości. Spray do gardła i pastylki do ssania działają dobrze na uśmierzanie bólu, a zabiegi parowe są dobrym sposobem na leczenie podrażnień i pomagają się zrelaksować, abyś mógł się dobrze wyspać. Pamiętaj, aby trzymać się z dala od innych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji i skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają.

1.Płukanka na gardło

Płucz gardło ciepłą słoną wodą. To jeden z najstarszych środków na ból gardła i działa jak urok. Kiedy boli cię gardło, błony śluzowe są obrzęknięte i zaognione, powodując uczucie bólu i drapania. Sól wyciąga wodę z komórek błony śluzowej, zmniejszając obrzęk i poprawiając kondycję gardła. Wypłucz gardło w słonej wodzie, mieszając 1/2 łyżeczki soli kuchennej z 1 szklanką ciepłej wody.
Nie wypłukuj tylko wnętrza jamy ustnej słoną wodą – przepłucz gardło. Odchyl głowę do tyłu i upewnij się, że uderza w tył gardła, ponieważ jest to część, która jest zaogniona. Płucz gardło przez około 30 sekund przed wypluciem płynu do płukania.

Możesz płukać gardło słoną wodą do 3 razy dziennie. Częste stosowanie płynu do płukania może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia błon śluzowych, co prowadzi do zwiększonego podrażnienia.
Spróbuj dodać kroplę olejku bergamotowego do słonej wody, aby jeszcze bardziej uspokoić gardło.

2.Odpowiednie nawilżenie powietrza oraz napary

Najczęstszym powodem podrażnień i infekcji gardła jest zły stan powietrza, które wdychamy. Przy walce z infekcją lub podrażnieniem oprócz środków, które dadzą nam ulgę w bólu ważne jest aby poprawić jakość powietrza, które nas otacza. Najprostszym rozwiązaniem jest nawilżacz poiwetrza, który zadba o odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu. Nie ma nic gorszego niż zanieczyszczone oraz suche powietrze. Warto także stosować napar z rumianku. Aby go przygotować potrzebujemy herbate rumiankową (dostaniemy ją w każdym sklepie) oraz gorąca wodę. Rumianek należy zaparzyć i po około 5 minutach wyjąć zbędny susz lub torebke z suszem. Po wyjęciu jest on gotowy do zastosowania.

3.Użyj wcierki lub maści

Pasty z parą zawierają aromatyczne środki zmniejszające przekrwienie, takie jak mentol lub mięta pieprzowa, które łagodzą gardło i pomagają ograniczyć kaszel. Leki zmniejszające przekrwienie miesza się z wazeliną, aby utworzyć maść. Kup parę w aptece i wetrzyj trochę w gardło i klatkę piersiową, aby ułatwić oddychanie i zmniejszyć kaszel. Możesz również wykonać własne wcierki w następujący sposób:

– Rozpuść 1 łyżkę wosku pszczelego
– Wymieszaj z 1/2 szklanki oleju kokosowego
– Dodaj 10 kropli olejku miętowego
– Wlej mieszaninę do szklanego pojemnika i pozostaw do ostygnięcia przed użyciem.

4. Stary sposób na musztardę

Stosowanie plastra w celu złagodzenia bólu gardła i złagodzenia zatorów to stary domowy środek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz głęboki kaszel i ból obejmuje klatkę piersiową. Mówi się, że musztarda mielona zapewnia ciepło i krążenie w okolicy klatki piersiowej i gardła. Najpierw wypróbuj mały kawałek plastra, aby upewnić się, że nie masz złej reakcji.

-Wymieszaj 1/2 łyżeczki proszku z nasion gorczycy i 1 łyżkę mąki. Dodaj tyle wody, aby uzyskać gęstą pastę.
-Rozłóż mieszaninę na ręczniku papierowym. Ułóż ręcznik papierowy między dwoma czystymi kawałkami bawełny, takimi jak ściereczki do naczyń.
-Umieść plaster na gardle i klatce piersiowej, upewniając się, że mieszanina musztardy nigdy w rzeczywistości nie dotyka skóry.
-Pozostaw na 15 minut lub do momentu, gdy skóra stanie się ciepła i różowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *