Grzyby psylocybinowe – sprawdzony sposób, by dowiedzieć się o nich więcej

Wśród grzybów zasiedlających lasy całego świata znajdziemy także te mniej znane. Te, które od niepamiętnych stuleci towarzyszyły ludziom w ich podróżach duchowych, a przy tym leczyły ciało i umysł. Mówimy tu oczywiście o grzybach psylocybinowych. Każdy, kogo interesuje ich potencjał, powinien poznać je bliżej!

Grzyby psylocybinowe – sekret Natury, który warto odkryć

Królestwo grzybów pełne jest niesamowitości. Znajdziemy w nim organizmy, które działają na zupełnie innych zasadach niż te, do których przywykliśmy, przyglądając się choćby roślinom. A jeśli do tego zainteresują nas grzyby o właściwościach psychodelicznych, odkryciom nie będzie końca!

Grzyby te to gatunki należące do kilku znanych rodzajów, jak Inocybe czy łysiczka. W handlu najczęściej dostępne są pod postacią grow kit, czyli pudełka wzrostu. W stanie naturalnym natomiast spotkamy je zarówno w lasach Polski, jak i całego świata.

Zarówno historia, jak i współczesne zastosowanie grzybów tego typu budzą nieustanną ciekawość. Jak się okazuje, ich użycie przynosi rewolucyjne efekty w psychiatrii i psychologii, przy leczeniu depresji, lęków oraz traum. Sprawdza się też w przypadku wielu innych poważnych problemów ze zdrowiem.

Nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie poznać lepiej te grzybki. Wystarczy growkit instrukcja i sprzęt do badań, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. To więcej, niż przejściowa moda!

Niektórzy naukowcy przypuszczają nawet, że to dzięki ich obecności w diecie człowieka powstały wielkie kultury i religie, rozwinęła się sztuka, a nawet medycyna. Czy tak było naprawdę? Pewnie się tego nie dowiemy, ale każdy, kto kiedykolwiek spróbował podróży po magicznych grzybkach, ma na ten temat swoje zdanie.

Growkit – pudełko, w którym kryje się magia

Samodzielna uprawa grzybów to popularna i niedroga metoda na pozyskanie w domowych warunkach grzybów różnych gatunków. Wiele osób posiada w domu pudełka wzrostu dla grzybów jadalnych, jak pieczarki czy boczniaki. A czy grzyby psylocybinowe również można uprawiać w ten sposób? Jak najbardziej!

Od pewnego czasu również na rynku polskim dostępne są w pełni legalne grow kity grzybów psylocybinowych, głównie z gatunku Psilocybe. Bez problemu zakupimy więc growkit słynnego Golden Teacher, Psilocibe Cyanescens czy Psilocibe Cambodiescens.

Jeśli chcemy wiedzieć, jak konkretnie wykorzystać growkit instrukcja jego użytkowania znajduje się zawsze na stronie dobrego producenta. Można jej także poszukać na stronach, które zajmują się naukowo i eksperymentalnie badaniem grzybów psychoaktywnych.

Warto jednak podkreślić, że grow kit z zarodnikami i substratem magicznych grzybków to produkt, z którego możemy legalnie korzystać w Polsce tylko na pewnych warunkach. Ponieważ prawo naszego kraju zakazuje uprawy tego typu grzybów, legalne jest samo posiadanie growkitu, a także prowadzenie na nim badań mikrobiologicznych.

Jeśli chcemy pozostać w granicach prawa, należy jednak przerwać badania, zanim pojawią się owocniki, czyli grzybki z kapeluszami. Nie wszystkie kraje nakładają tu jednak tak ostre ograniczenia – nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować z grzybami, mieszkając w jednym z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *