Hericium – Soplówka jeżowata – działanie

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naturalne metody kuracji. Do tego celu wykorzystywane są przede wszystkim zioła. Tymczasem warto zwrócić uwagę również na lecznicze grzyby. Jednym z nich jest soplówka jeżowata (Hericium Erinaceus L.), która wykazuje korzystne działanie w wielu przypadkach. Co warto o niej wiedzieć?

 

Hericium działanie, opinie

Na soplówkę jeżowatą powinni zwrócić uwagę wszyscy, którzy mają jakikolwiek problem związany z układem nerwowym. To właśnie na tym polu soplówka wykazuje najwięcej dobroczynnych właściwości. W przypadku grzyba Hericium działanie to przede wszystkim wspomaganie ona pamięć, co jest przydatne w przypadku konieczności wytężonej nauki, ale może okazać się skuteczna w sytuacji, gdy konieczna jest odbudowa komórek nerwowych. Dlatego też obecnie jest polecana jako środek wspomagający w przypadku takich schorzeń jak Alzheimer czy Parkinson. Na osłabienie układu nerwowego może wpłynąć także stres. Również wtedy zalecana jest terapia soplówką. W przypadku grzyba takiego jak Hericium opinie pozytywne dotyczą również działania w przypadku problemów związanych z żołądkiem. Szczególnie pomocna jest ona w chorobie wrzodowej.

Soplówka jeżowata gdzie kupić?

Choć można spotkać soplówkę na naturalnych stanowiskach, to jednak ze względu na to, iż jest ona pod ochroną, zaleca się kupowanie suszu lub ekstraktów. Ten grzyb kupuje się zazwyczaj w sklepach zielarskich. Aby uzyskać lepsze efekty terapii lepiej jest zdecydować się na ekstrakt, który jest też także łatwiejszy do zastosowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *