Maitake. Jakie właściwości lecznicze ma Maitake?

Naturalne metody leczenia kojarzone są zazwyczaj z preparatami ziołowymi. Tymczasem można pozyskać wartościowe substancje także z grzybów.

Kiedy warto jest zastosować grzyb maitake w kuracji leczniczej?

Ten grzyb można wykorzystać w przypadku wielu schorzeń. Polecany jest zwłaszcza w przypadku takich chorób, które często łączą się ze sobą. Tak jest na przykład w przypadku cukrzycy i nadciśnienia, ponieważ u wielu osób starszych te schorzenia występują razem. Warto pamiętać, że grzyb ten można zastosować także w przypadku obniżonej odporności, także w sytuacji, gdy jest ona wywołana nadmiernym stresem.

Grzyb maitake  cena

Maitake grzyby są często wykorzystywane w Japonii, ale nie tylko tam można je znaleźć. W Polsce ten gatunek nazywany jest żagwicą listkowatą, ale jest ona pod ochroną, dlatego dla celów leczniczych lepiej jest zakupić ją w formie suszonej. Cena suszonego maitake jest dość wysoka, jednak warto zdecydować się na taką kurację.

 

Co zawiera Maitake? Najcenniejszymi substancjami w tym przypadku są tak zwane polisacharydy. To właśnie one mają między innymi wspomagać utrzymywanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Warto pamiętać, że grzyby Maitake mogą być wykorzystywane także jako środek wspomagający przy leczeniu niektórych chorób nowotworowych. Choć nie jest to metoda, która może zastępować tradycyjne leczenie, to jednak kuracja tym grzybem może poprawić jego skuteczność, a także zminimalizować skutki uboczne pojawiające się na skutek stosowania chemioterapii i radioterapii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *