Polyporus – Grzyby lecznicze – jak wykorzystać żagiew okółkową

Wszyscy znamy zdrowotne właściwości ziół i często korzystamy z nich w zakresie kuracji leczniczych. Tymczasem w tego typu kuracjach można wykorzystać także grzyby. Dlaczego tak się nie dzieje? Przyczyną często są zarówno problemy z rozpoznaniem właściwego gatunku, jak i brak wiedzy dotyczącej właściwości grzybów. Kiedy można wykorzystać w kuracji żagiew okółkową?

żagiew okółkowa

Żagiew okółkowa to grzyb, który można znaleźć między innymi w Polsce. Należy jednak przy tym pamiętać, że w naszym kraju ten grzyb jest chronionym gatunkiem. Ponadto w celach zdrowotnych zazwyczaj zaleca się zażywanie gotowych kapsułek.

 

Żagiew okółkową można spotkać również pod nazwą Polyporus od łacińskiej nazwy tego grzyba – Polyporus umbellatus. Kiedy warto wykorzystać jego właściwości lecznicze? Żagiew jest obecnie stosowana najczęściej w przypadku zatrzymywania wody w organizmie, ponieważ działa moczopędnie. Choć na tego typu objawy można znaleźć inne środki lecznicze, to jednak kuracja żagwią nie niesie z sobą skutków ubocznych w postaci wypłukania sodu.

 

Niektórzy decydują się na zastosowanie kuracji także w przypadku biegunki. Najbardziej interesujące jest jednak wykorzystanie żagwi okółkowej jako środka, który może wspomóc leczenie nowotworów. Tego środka nie należy stosować zamiast standardowej terapii, może on jednak stanowić pomoc, zwłaszcza jeśli chodzi o skutki uboczne chemioterapii. Pozytywne efekty można było zauważyć w przypadku osób chorych na nowotwór płuc oraz niektóre postacie białaczki.

 

Komentarze

    Krystyna

    (2 grudnia 2018 - 13:56)

    Jakie grzyby najlepiej zastosować na raka płuc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *