Reishi

Zdrowe ciało – zdrowy duch

XXI wiek przyniósł za sobą potrzebę ciągłego rozwijania się co w jednoznaczny sposób łączy się z aspektem samorozwoju i dbania o własne zdrowie. W szczególności ten ostatni aspekt jest niezwykle kluczowy dla wielu osób, starając się nie tylko znakomicie wyglądać, lecz także przedłużyć swoje życie. W owym celu przeszukuje się potężne medium jakim jest internet, by móc znaleźć to najlepsze i najbardziej przydatne remedium. Jednym z takich przykładów są grzyby reishi które od tysięcy lat stosowane są w medycynie chińskiej, zaś w naszej kulturze dopiero zyskują popularność. Są one uważane jako lekarstwo praktycznie na wszystko,w tym na jedną z najbardziej problematycznych chorób, czyli nowotwory. Ponadto pełnią one także bardziej duchowe działanie, czyli wzmagają naszą siłę witalną. Stad też w szczególności w kraja takich jak Chiny lub Japonia narosło wokół nich wiele różnych przekonań.

grzyb reishi – właściwości

Według zagranicznej literatury grzybki reishi są uznawane nie tylko za element domowych sposobów leczniczych, ale także za pełnoprawny lek, który zalecany jest w przypadku ataków astmy, duszności, problemów z cholesterolem, czy też chorób sercowo-naczyniowych. Oczywiście to tylko kilka z ich możliwości. Warto tutaj dodać, że często stosowane są na problemy bólowe. Ich niewiarygodne zdolności docenione przez wschodnie kraje, obecnie są także dostrzegane przez obywateli Europejskich. Jeżeli interesuje nas cena tych produktów, to za około 100 gram musimy zapłacić nawet do 200 zł (mowa tutaj o postaci sproszkowanej). W przypadku gdy ekstrakt jest zamknięty w postaci tabletki, to za 90 sztuk zapłacimy jedyne 150 złotych. Należy jednak podkreślić, że w naszym kraju w głównej mierze spotkamy się z suplementami diety, a nie z oficjalnymi lekami, dlatego też należy ostrożnie podchodzić do takich produktów. Wynika to z faktu, że same suplementy nie muszą przechodzić dokładnej analizy przed wpuszczeniem na rynek, stąd też w wielu z nich można spotkać się z domieszkami innych substancji, co w negatywny sposób może wpłynąć na nasze ciało.

Historia leczenia raka

Omawiany grzybek reishi był jednym z typów do substancji mogące cofać zmiany nowotworowe. Potwierdził to szereg badań prowadzonych przez licznych naukowców ze Stanów Zjednoczonych. Udowodniono, że posiadają one polisacharydy i saponiny, które w korzystny sposób wpływają na komórki nowotworowe w znacznym stopniu hamując ich proliferację. W szczególności badania dotyczyły raka prostaty oraz raka piersi. Oczywiście to nie jedyne przypadki pozytywnego wpływu ich działania. Jednakże prace wciąż trwają stąd też pojawiają się rożne teorie na właściwym sposobem ich działania w stosunku do raka. Przykładowo jedną z teorii jest pobudzanie układu immunologicznego w celu zwalczania zmienionych nowotworowo komórek. Co więcej owa teoria została potwierdzona przez badaczy, lecz wciąż nie jest ostateczną. Niemniej jednak osoby zmagające się z tą chorobą zawsze mogą spróbować pomóc sobie poprzez stosowanie reishi, gdyż mogą one okazać się skuteczne.

Nie tylko korzyści

Każdy medal ma dwie strony i nie inaczej jest w przypadku grzybów reishi. Choć posiadają szereg pozytywnych zalet, to można znaleźć także pewne wady, które dla niektórych z nas mogą nie być zbyt przyjemne. Dlatego też nie zaleca się spożywania produktów z tymi grzybami dla kobiet w ciąży, lub też karmiących dzieci, jak i dla samych młodych obywateli. Nie wynika to z widocznego zagrożenia lecz z braku badań na danych grupach. Istnieje także szereg innych przeciwwskazań. W szczególności dotyczą one osób mających problemy z krzepnięciem krwi, gdyż substancje aktywne mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm w połączeniu z lekami przeciwzakrzepowymi lub przeciwpłytkowymi. Automatycznie w ten sam sposób mogą być źle odbierane przez osoby z nadciśnieniem, jak i osoby, które są przed lub po operacją. Widoczne jest więc, że choć mogą być one niezwykle przydatne to należy stosować je z pewna rozwagą.

Skuteczne działanie

Opisywane grzyby mogą stanowić potencjalne źródło znakomitego lekarstwa na liczne choroby. Potrzeba jednak jeszcze sporej ilości badań by móc dogłębniej przyjrzeć się ich możliwością, jak i w pełni poznać potencjalne zagrożenia. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy dołączyli te produkty do swojej diety. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się stosowania reishi dłużej niż 30 dni. Udowodniono, że może powodować to zawroty głowy lub też być przyczyną uszkodzenia wątroby. Choć na razie były tylko dwa odnotowane przypadki, to zawsze istnieje pewne ryzyko. Z drugiej jednak strony były one stosowane od setek lat bez większych problemów, dlatego też obecna szkodliwość może wynikać z braku dostępności na rynku czystej postaci tych grzybów. Dlatego też, jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem tych produktów dobrze jest poszukać najlepszych źródeł.

Kilka słów podsumowania

Poszukując nowoczesnych rozwiązań, które pomogą nam w polepszeniu naszego zdrowia możemy natrafić na produkty jakimi są chińskie/japońskie grzyby reishi. Ich działanie obejmuje bardzo szerokie spektrum chorób, z którymi możemy sobie poradzić bez stosowania chemicznych zamienników. Oczywiście podobnie jak oficjalne odpowiedniki dostępne w aptekach one także mogą powodować różnego rodzaju nieprawidłowości. Niemniej jednak rozsądne użytkowanie, oraz zakup ich z legalnych i prawdziwych źródeł mogą pozwolić na uzyskanie naprawdę zadowalających efektów.

Komentarze

    jura

    (19 marca 2019 - 12:20)

    Witam. Czy może Pani/Pan zaproponować gdzie kupić grzyby witalne ? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *